piątek, 23 października 2015

Szanowni Państwo!

Drodzy wyborcy,


Proszę Was o oddanie na mnie swojego głosu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jeżeli obdarzą mnie Państwo zaufaniem, obiecuję aktywnie działać na rzecz naszej małej ojczyzny. Dla nas i dla przyszłych pokoleń!

Praca parlamentarzysty to w moim rozumieniu przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Odpowiedzialność przed mieszkańcami swojego okręgu wyborczego, którym powinno się służyć, poznawać ich problemy i dążyć do ich rozwiązania. Tego poglądu nie podzielają posłowie partii rządzących, którzy w opinii wielu rozczarowanych wyborców, przypominają sobie o nich dopiero podczas kampanii wyborczej. Możecie być pewni, że takim posłem nie będę. Zdecydowałem się wystartować w wyborach do Sejmu RP, bo podobnie jak Wy, chcę wprowadzenia zmian w sposobie rządzenia naszym krajem. Głosując na mnie, głosujecie za wprowadzeniem ich w życie.


Nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną. Od momentu rozpoczęcia pracy w chorzowskim samorządzie zawsze starałem się być jak najbliżej mieszkańców. Jako radny przyczyniłem się m.in. do rozwoju infrastruktury oraz poprawy bezpieczeństwa w mieście. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i wsparcia ze strony chorzowian. Dzięki rozmowie, podejmowaniu wspólnych działań na rzecz miasta i jego mieszkańców, udało nam się osiągnąć naprawdę wiele. Teraz chciałbym kontynuować tę pracę jako parlamentarzysta. 

Kontakt z ludźmi to podstawa. Tylko w ten sposób można poznać ich realne potrzeby i problemy oraz wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich wyborców. Niespełna pół roku temu utworzyłem w Chorzowie lokalny komitet referendalny ds. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych organizując spotkania informacyjne dla mieszkańców oraz angażując się w kampanię na rzecz wprowadzenia zmian ordynacji wyborczej. Wierzę, że wdrożenie systemu JOW stałoby się podstawą do dokonywania wielu zmian, których Polska bardzo w tej chwili potrzebuje.

System JOW z powodzeniem funkcjonuje już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji czy Wielkiej Brytanii. W tych krajach odpowiedzialność parlamentarzystów przed wyborcami jest nieporównywalnie większa niż w Polsce. Politycy z wysp brytyjskich spotykają się z wyborcami swojego okręgu w kawiarniach, szkołach czy bibliotekach, przynajmniej raz w tygodniu. Właśnie w taki sposób chciałbym wypełniać swój mandat poselski.

W ostatnich tygodniach informowałem Was o kluczowych punktach mojego programu wyborczego, o tym co chciałbym zmienić w naszym kraju i regionie oraz w jaki sposób zamierzam wywiązywać się ze swoich obowiązków poselskich. W tym miejscu chciałbym podziękować za rozmowę wszystkim, których spotkałem podczas organizowanych przeze mnie spotkań wyborczych. Podziękowania należą się także użytkownikom Facebooka, którzy zaglądali na mój profil podejmując dyskusję na przeróżne tematy związane z polityką, sprawami Chorzowa, Siemianowic czy Świętochłowic, a także całego województwa i kraju...

Wśród moich postulatów znajduje się m.in. przeprowadzenie reformy polskiej armii gwarantującej bezpieczeństwo dla nas i przyszłych pokoleń, wprowadzenie zmian w systemie podatkowym czy realizacja rozsądnej i zrównoważonej polityki wobec imigrantów. To sprawy dotyczące wszystkich Polaków. Jednak najważniejsze jest dla mnie dobro mieszkańców województwa śląskiego, a w szczególności Chorzowa, w którym aktywnie działam już od pięciu lat, a także Piekar Śląskich, Katowic, Siemianowic czy Świętochłowic, w których się wychowałem. Rozwiązanie problemów dotyczących bezpośrednio naszego regionu nie będzie łatwe. Obiecuję jednak dołożyć wszelkich starań by przyczynić się do wprowadzenia pozytywnych zmian na Śląsku.

Pomimo niepowodzenia w dążeniu do wprowadzenia zmian ordynacji wyborczej, nie zamierzam rezygnować ze swoich przekonań. Jeżeli obdarzą mnie Państwo zaufaniem, obiecuję aktywnie działać na rzecz mieszkańców naszego regionu. Niezależnie od tego jaki system ordynacji wyborczej będzie funkcjonować w naszym kraju w ciągu najbliższych lat. Zachęcam również do zapoznania się z moim programem wyborczym oraz „Strategią Zmiany” KWW Kukiz'15. Tylko razem możemy zmienić Polskę!