czwartek, 22 października 2015

Czy poselska emerytura jest taka jak Twoja?

Mają gigantyczne emerytury z Sejmu i Senatu. Kiedy Polacy mają problem z uzyskaniem emerytury, lub niektórzy wręcz klepią biedę, parlamentarni emeryci opływają w luksusy. Posłowie będący na emeryturach zajmują niepotrzebnie miejsca w Sejmie, ale również załatwiają dla siebie wygodne ustawy.   Jeden z "wybitnych posłów emerytów" z PO w 2012 roku otrzymał łącznie aż 338 tysięcy złotych, czyli ponad 28 tys. zł na miesiąc! Podobnie w przypadku innego posła emeryta, który z Sejmu i ZUS dostał w 2012 r. łącznie 327 tys. zł! 

Społeczeństwu natomiast i biednym dzieciom ten sam poseł zalecił jedzenie szczawiu. Ten emeryt poselski na przeżycie miesiąca miał 27 tys. złotych. Co ma powiedzieć zwykły Polak, który dostaje emeryturę w wysokości 900 złotych? 

Sowite emerytury  posłowie sami sobie załatwili!

 
Przyjęli specjalną ustawę, która im to zapewnia. Emeryta z PO lub PiS stać na podarowanie córce np. mieszkania  o wartości 280 tysięcy złotych lub podarować działkę pod budowę domu. A czy ktoś zna polskiego emeryta, który ma w garażu dwa prawie nowe samochody? I co, można żyć w Polsce normalnie? Można! Wystarczy być parlamentarzystą lub ministrem na emeryturze. A co mają powiedzieć zwykli Polacy? muszą radzić  sobie za 900 złotych miesięcznie, bo tyle wynosi ich emerytura. Polacy mogą jedynie o takich emeryturach pomarzyć!