piątek, 2 października 2015

Nowy wymiar przyszłości - emerytury po 300 zł


Chcesz zagłosować na POPiS, czy inną partię polityczną?  Zagłosuj !!! - Wtedy masz pewność, że swoją emeryturę spędzisz pod mostem, lub w przytułku, bo Twoja emerytura wyniesie 300 zł 

Czy można coś zrobić, żeby w Polsce można było mówić o bezpiecznej przyszłości? Czy pracujący Polak za 5-10 lat idący na emeryturę, wyląduje pod mostem? Czy będzie uzależniony od swoich dzieci? Żadna z rządzących partii, od wielu, nie potrafiła lub nie chciała się z tym uporać. Mowa oczywiście o Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Na te trzy słowa wszyscy pracujący w Polsce ludzie chwytają się za portfele, a pracodawcy dostają białej gorączki i ich ciało przeszywa zimny dreszcz. 

Oto jeszcze niedawno ZUS rozsyłał informację ile emerytury dostanie każdy z nas. Jakież było moje zdziwienie, że po ponad 15 latach pracy moja przewidywana emerytura wynosicić będzie 300 zł

Działanie ZUS-u, związane z wypłacaniem emerytur jest identyczne z mechanizmem działania piramidy finansowej, której organizowanie zgodnie z polskim prawem jest zabronione i karalne!

Otóż dzisiejsi emeryci są na jej szczycie a ludzie pracujący na dole. Osoby u dołu piramidy płacą składki emerytalne, które dostają osoby na jej szczycie. I to już jest nieuczciwe! W uczciwym państwie, czyli na pewno nie w Polsce, każdy odkłada pieniądze na swoje indywidualne konto, a nie płaci komu innemu, a kiedy sam dożyje wieku emerytalnego, to inni są zmuszani do płacenia jemu.

Bankructwo ZUS-u jest nieuchronne. Nasuwa się pytanie – co się wtedy stanie? Odpowiedź jest prosta - nic. Po raz kolejny podniesie się wiek emerytalny i nawet jeśli ktoś ma odejść na emeryturę za rok, to ta zmiana go obejmie, co jest niesprawiedliwe, ponieważ prawo nie może działać wstecz!!! 

Wszystko zmierza do tego, by pracownicy, których w Polsce jest coraz mniej, jak najdłużej płacili na szczyt piramidy. Przez kolejne lata będzie malała liczba osób u dołu piramidy, ponieważ w Polsce coraz bardziej nie opłaca się pracować, ze względu na wysokie podatki (a nie niskie płace - płace są wysokie, tylko państwo bardzo chętnie kradnie duży procent naszych pieniędzy). Z tego względu ludność emigruje do innych państw – nie płaci składek, więc ZUS przestanie wypłacać świadczenia.
To nie czarny sen, tylko realna wizja przyszłych lat.

Dlatego trzeba przestać marnować czas i pieniądze podatników i zlikwidować ZUS. 

Ale oczywiście znów tłumy wyborców pójdą i zagłosują na PiS, PO lub na inną partię, która nic nie robi, tylko obiecuje rozwiązanie wszystkich problemów – wystarczy na nich zagłosować, reszta zrobi się sama!

Szansą dla Polski są obecne wybory, które dają możliwość zmiany tego partyjnego układu i przeprowadzenie radykalnych zmian.