niedziela, 4 stycznia 2015

Drodzy chorzowianie,

Drodzy chorzowianie,

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podczas minionych wyborów samorządowych, oddali na mnie swój głos. Po raz kolejny obdarzyliście mnie zaufaniem, co umożliwiło mi kontynuowanie działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa, infrastruktury, a także jakości życia mieszkańców miasta. Dziękuję również za wsparcie oraz wszystkie spotkania i rozmowy w czasie kampanii wyborczej.

Przed nami nowy rok kalendarzowy i nowe wyzwania, którym jako radny, zamierzam sprostać. Podczas mojej pierwszej kadencji postawiłem sobie za cel poznanie problemów i oczekiwań mieszkańców – w szczególności tych pochodzących z rejonu Chorzowa II. To głównie dzięki Wam, drodzy sąsiedzi, dzielnica zaczyna odżywać. Efektem naszych wspólnych działań jest m.in. akcja zbierania podpisów za wybudowaniem nowego placu zabaw nieopodal przychodni NZOZ przy ul. św. Pawła. Podczas zbliżającej się Sesji Rady Miasta inwestycja powinna zostać wpisana do przyszłorocznego budżetu miasta i wykonana w ciągu najbliższych miesięcy.

W tej kadencji będę również dążyć do rozwinięcia sieci monitoringu miejskiego. Próby zrealizowania przedsięwzięcia - jako Stowarzyszenie Nasz Dom - podejmowaliśmy już w 2011 roku. Wówczas projekt nie spotkał z poparciem prezydenta miasta. Mimo to w sierpniu br. zakończono przetarg na wykonawcę inwestycji obejmującej zainstalowanie kilkunastu kamer w dziesięciu punktach naszego miasta. To jednak wciąż zbyt mało by chorzowianie mogli się czuć w pełni komfortowo. W kolejnych czterech latach, będę dążyć do postawienia jeszcze większej ilości kamer - szczególnie w najniebezpieczniejszych rejonach Chorzowa.

Niezwykle ważna jest także realizacja Mini Programu Rewitalizacji Chorzowa II. Podczas licznych konsultacji społecznych wskazaliście największe problemy z jakimi boryka się nasza dzielnica. Tak powstał projekt odbudowy tzw. Cwajki. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie ona, inwestycji potrzebuje teraz najbardziej. Jestem przekonany, że dzięki kontynuowaniu współpracy, będziemy w stanie w dalszym ciągu, stopniowo odmieniać oblicze tej części miasta.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć wszystkim chorzowianom dużo zdrowia, szczęścia i radości. Niech te święta będą pełne spokoju i rodzinnego ciepła. Mam również nadzieję, że Nowy Rok przyniesie Wam wiele sukcesów i powodów do zadowolenia, by nadchodzący rok był jeszcze lepszy, niż ten, który właśnie mija.

Adam Trzebinczyk

Wszystkich chorzowian, którzy chcą porozmawiać o Chorzowie, podzielić się swoimi opiniami i problemami zachęcam do kontaktu ze mną:


Zapraszam również na mojego bloga: http://trzebinczyk.blogspot.com oraz profil na Fcebooku.